Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Warte zobaczenia

KRZESZÓW. Warto odwiedzić odresturowane Mauzoleum Piastów Śląskich przy bazylice w Krzeszowie.

Dzięki funduszom Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Wspieranie Działań Muzealnych w tym roku została przeprowadzona modernizacja wystawy w Mauzoleum Piastów świdnicko-jaworskich.

Zgodnie z umową podpisaną 18 czerwca, całkowity koszt zadania: „Modernizacja wystawy stałej „Skarby Opactwa w Krzeszowie” w Mauzoleum Piastów Śląskich wyniósł 74 000 zł. Wysokość dofinansowania to 59 000 zł. W ramach zadania został wykonany m.in. system oświetleniowy, podkreślający najważniejsze zabytki umieszczone w Mauzoleum Piastów (np. sarkofagi, epitafia, freski), cyfrowy katalog zabytków czy nagrania audio oraz wideo umieszczone w infokioskach w ramach wystawy. Wystawa została otwarta w noc Wszystkich Świętych.

Mauzoleum Piastów Śląskich jest miejscem spoczynku linii fundacyjnej krzeszowskie opactwo. W pomieszczeniu, znajdującym się za ołtarzem głównym kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie znajdują się sarkofagi Bolka I Surowego oraz jego wnuka Bolka II Małego. Wystawę można oglądać codziennie w godzinach 08:00-16:00.

Wsp.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

69 − 63 =