_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

51 osób na kwarantannie po imprezie

LUBAWKA/POWIAT. Po wczorajszej (sobota, 29 sierpnia) charytatywnej imprezie w parku Watra 51  osób z powiatu trafiło na kwarantannę. To po tym, kiedy okazało się, że pielęgniarka z krwiobusa zakażona jest covid-19. 

Klub Choppers Garage zorganizował w sobotę charytatywną imprezę na świeżym powietrzu, podczas której zbierane były datki na rzecz rodziny poszkodowanej w wyniku wybuchu gazu. Na imprezie obecny był bus, w którym chętni mogli oddawać krew. Wieczorem nadeszły wyniki testów na kronawirusa, które przesiewowo wykonano załodze krwiobusa. Okazało się, że pielęgniarka, która pobierała krew w Lubawce, jest zakażona covid-9.
– Oddałem wczoraj na imprezie krew, a w niedzielę z rana dostałem telefon z sanepidu, że ja i cała moja rodzina jesteśmy objęci kwarantanną – mówi młody mieszkaniec Lubawki. – Zaskoczyła mnie ta informacja. Wiem, że w podobnej sytuacji znalazł się mój kolega i jego rodzina.
Informacje potwierdza kamiennogórska stacja sanitarno-epidemiologiczna.
– Podczas imprezy w Lubawce 29 osób oddało krew. Po tym, kiedy okazało się, że pielęgniarka jest zakażona, kwarantanną zostało objętych łącznie 51 osób – mówi Marcin Jaksoń z sanepidu. – Po 7 dniach osoby te zostaną skierowane na testy. Po uzyskaniu wyniku negatywnego będą mogły zakończyć okres odosobnienia.

Więcej o tym w czwartek 3 września w papierowym ID

FOTO: Ilustracyjne/pixabay.com

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

21 + = 29