_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Ukradł kiełbasę i napój, użył siły wobec pracownicy. 30-latek zatrzymany za kradzież rozbójniczą

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu kamiennogórskiego, który w miniony weekend dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym z marketów na terenie Kamiennej Góry.

Do zdarzenia doszło w sobotę (14 lutego) w godzinach popołudniowych. Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna zabrał ze sklepu produkty spożywcze oraz alkohol. Gdy został zauważony, w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych rzeczy i uniknięcia zatrzymania, użył siły wobec pracownicy sklepu – szarpał ją i odepchnął. W trakcie szamotaniny butelka alkoholu została rozbita.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak jego tożsamość była znana funkcjonariuszom. Mundurowi natychmiast podjęli działania operacyjne, zmierzające do ustalenia miejsca jego pobytu. Już następnego dnia rano dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 30-latka w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, że zdołał ukraść kiełbasę oraz napój, natomiast butelka alkoholu została rozbita w trakcie szarpaniny. Zatrzymany trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
mw
FOTO: ilustracja/AI

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 6