GMINA LUBAWKA. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Lubawka mieszkańcy zorganizowali protest przeciwko planowanej kopalni w Olszynach. Akcję zainicjował Jan Orzechowski. Protestujący sprzeciwiają się nie tylko samej kopalni, ale również planowanemu transportowi urobku przez Lubawkę. Obawiają się hałasu, zanieczyszczenia powietrza, degradacji dróg oraz zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców. Czego domagają się mieszkańcy? Cofnięcia koncesji na wydobycie. Dogłębnego przeanalizowania dokumentacji. Niezależnych…
