Aktualności,  Kamienna Góra

Badania przesiewowe

KAMIENNA GÓRA. Urząd miasta zachęca mieszkańców Kamiennej Góry do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Celem programu jest profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego u kobiet i mężczyzn w wieku od 40 do 65 lat. Akcja potrwa do końca listopada.

– Program realizujemy wspólnie z samorządem województwa dolnośląskiego oraz we współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu. Dziś podpisaliśmy porozumienie w tej sprawie z Marcinem Krzyżanowskim, wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. – Dzięki akcji chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób kwalifikujących się do badań przesiewowych w zakresie raka jelita grubego.

Program jest skierowany do osób w wieku od 40 do 65 lat. Do udziału w testach urząd miasta zachęca szczególnie osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego; osoby w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego, a także osoby w wieku 25-49 lat, ze stwierdzoną mutacją genetyczną.
Mieszkańcy Kamiennej Góry zainteresowani udziałem powinni zgłosić się wydziału promocji i polityki społecznej (pokój 304) w ratuszu. Otrzymają tu bezpłatny zestaw do samodzielnego wykonania testu w domu. Próbkę należy następnie zanieść do przychodni lekarskiej „Rodzina” przy ul. Kościuszki 6 w Kamiennej Górze.

Testy będą wydawane w poniedziałki w godzinach pracy urzędu. Przychodnia będzie przyjmowała je w czwartki od godz. 14.00 do godz. 17.00. Akcja potrwa do końca listopada.

Wsp.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

17 − = 10