_temat_dnia,  Aktualności,  Regionalne

Bez wotum

GMINA LUBAWKA. Podczas dzisiejszej sesji (czwartek 30 czerwca) radni negatywnie ocenili współpracę z burmistrz Lubawki. Ewa Kocemba (na zdjęciu) nie otrzymała wotum zaufania po raz 3. w tej kadencji.

Podczas dyskusji nad przedstawionym przez burmistrz Ewę Kocembę raportem o stanie gminy za 2021 r. radni krytycznie odnieśli się do realizowanych przez gminę inwestycji. Jednym z tematów był projekt Łączy nas Bóbr, o który gmina toczy spór sądowy z wykonawcą. Pojawiły się również m.in. kwestie kary za niewykonanie nasadzeń zastępczych oraz adaptacji przedszkola i planowanej modernizacji stoku narciarskiego. Radni negatywnie ocenili przepływ informacji między burmistrz i jej zastępcą a radą. Burmistrz Ewa Kocemba odniosła się do krytycznych uwag radnych, przyznając, że podczas inwestycji nad Bukówką zostały popełnione pewne błędy, stwierdziła jednak, że jej poprzednicy też je popełniali.

Za udzieleniem burmistrz wotum zaufania zagłosowało 4 radnych, 9 było przeciw, a 2 rajców wstrzymało się od głosu. Burmistrz Ewa Kocemba nie otrzymała wotum zaufania już po raz 3. w tej kadencji.

Szerzej na ten temat w papierowym wydaniu ID.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 85 = 87