Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Blokują parking

KAMIENNA GÓRA. Oburzeni internauci zwracają uwagę na przyczepy campingowe, które od dłuższego czasu zajmują miejsca postojowe przy ul. Spacerowej i al. Wojska Polskiego. Oklejone materiałami reklamowymi przyczepy parkują na miejscach bezpłatnych.

Gość prowadzi działalność gospodarczą kosztem mieszkańców, niech sobie wynajmie parking, a nie zajmuje miejsca postojowe w całym mieście – pisze na kamiennogórskim Spotted jeden z mieszkańców, pytając, kiedy ktoś zrobi z tym porządek.

Przyczepy reklamujące wypożyczalnię tych pojazdów można napotkać przy sądzie i Przedszkolu nr 1, a nawet na parkingu jednego z marketów w centrum miasta. Zarządca ulicy, którym jest starostwo powiatowe, rozkłada ręce.

My jako zarządca drogi niewiele możemy zrobić. Jest to problematyczne, ponieważ przyczepy stoją na miejscach przeznaczonych do postoju i jest to zgodne z prawem – mówi Ewa Exner, naczelnik wydziału drogownictwa. – Jedynie straż miejska mogłaby być uprawniona do odholowania pojazdu.

Jak udało nam się ustalić, działania w tym kierunku podjęła komenda policji. Osoba odpowiedzialna za blokowanie parkingów dostała ostatnio mandat.

Właściciel został ukarany za pozostawienie przyczepy koło sądu, gdzie parkowanie jest dozwolone tylko w wyznaczonym dniu i godzinach – poinformowała nas asp. Paulina Basta, rzecznik prasowy KPP. – Został on potraktowany przez policję ulgowo i otrzymał tylko 1 mandat. Jeżeli nic się nie zmieni, zostaną podjęte dalsze działania w tej sprawie.

rt

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

96 − = 90