_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Charytatywny kalendarz

KAMIENNA GÓRA. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 od kliku lat współpracują z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W tym roku młodzież po raz pierwszy przygotowała kalendarz charytatywny „Podróż w świat wartości”. Dochód z jego sprzedaży został przekazany na rzecz podopiecznych hospicjum.

Szkolna Grupa Wolontariuszy „Świetliki” aktywnie wspiera wrocławskie hospicjum. Uczniowie co roku biorą udział w projektach takich, jak „Kup Pan Książkę”, „Wrocławski Bieg Sponsorowany”, mających na celu wsparcie potrzebujących dzieci, rozwój wolontariatu i zachęcanie do niesienia bezinteresownej pomocy. Jesienią ubiegłego roku „Świetliki” zasadziły na skwerze przed szkołą kilkadziesiąt cebulek żonkili w ramach międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”. Uczniowie SP nr 2 corocznie włączają się też w akcję sprzedaży kalendarzy przygotowanych przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Tym razem wolontariusze z „dwójki” przygotowali również szkolny kalendarz charytatywny „Podróż w świat wartości”, zilustrowany 12 pracami uczniów, wyłonionymi w konkursie.

– Mimo, że pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie wielu akcji charytatywnych wpisanych w plan działań „Świetlików”, udało się znaleźć nabywców na wszystkie kalendarze – mówi Monika Stawarz, opiekunka grupy. – Całkowity dochód z ich sprzedaży w wysokości 1930 zł został przekazany na działalność Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. „Świetliki” dziękują wszystkim, którzy zakupili kalendarz i wsparli potrzebujące maluchy.

Wolontariusze zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia dzieci objętych opieką Fundacji. Jest to jedyne domowe hospicjum tego typu na Dolnym Śląsku. Działalność Szkolnej Grupy Wolontariuszy „Świetliki” wspiera gmina miejska Kamienna Góra.

foto: użyczone

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 44 = 51