_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

Drugie śniadanie prasowe

KAMIENNA GÓRA/POWIAT. W kamiennogórskiej siedzibie biura poselskiego poseł Iwony Krawczyk odbyło się dziś (poniedziałek 4 marca) drugie w tej kadencji śniadanie prasowe. Jego gośćmi byli minister sportu i turystyki Piotr Borys, a także kandydaci KO na burmistrzów Kamiennej Góry – Arkadiusz Dybiec oraz Lubawki – Sławomir Antoniewski. 

Podczas spotkania minister Piotr Borys sporo czasu poświęcił kwestii odblokowanych środków z KPO. Podkreślał, że już w kwietniu wnioski na inwestycje będą mogli składać przedsiębiorcy mocno poszkodowani w czasie pandemii. Chodzi o środowiska restauratorów, hotelarzy, a także usług cateringowych. Po środki z KPO sięgnąć będą mogły oczywiście także samorządy.

Minister wyraził poparcie dla startującej do sejmiku Ewy Kocemby, a także obu kandydatów na burmistrzów — Arkadiusza Dybca, który ubiega się o fotel burmistrza Kamiennej Góry oraz Sławomira Antoniewskiego, który startuje w wyborach burmistrza Lubawki.

Wspólnie z poseł Iwoną Krawczyk Piotr Borys podkreślał wagę wyborów samorządowych, jako naturalną konsekwencję 15 października.
– Niezmiernie ważne jest, by na szczeblu samorządowym rządzili ludzie odpowiedzialni, z wizją, nastawieni na współpracę i dialog – mówił minister. – Kandydaci w wyborach samorządowych z ramienia KO, Arkadiusz Dybiec i Sławomir Antoniewski, są gwarancją, że Kamienna Góra i Lubawka będą nie tylko się rozwijać, ale ten rozwój będzie szybszy, bardziej dynamiczny, z korzyścią dla mieszkańców.

Minister sportu i turystyki nadmienił także, że planowane są otwarcia zapleczy sportowych przy szkołach tak, by w dniach wolnych – w soboty – trenerzy, instruktorzy czy pasjonaci mogli prowadzić zajęcia.
– Nie ma powodów, by te obiekty pozostawały zamknięte, niedostępne. Inwestycja w dzieci i młodzież to najlepsze, co możemy zrobić. Drzwi tych obiektów powinny być otwarte właśnie w dniach wolnych od nauki szkolnej, a czas poświęcony przez trenerów i nauczycieli opłacony – zapewnił Piotr Borys.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

6 × = 6