Aktualności,  Kamienna Góra

Dwóch po narkotykach

KAMIENNA GÓRA. W ciągu dwóch dni policjanci zatrzymali na terenie miasta dwóch kierowców będących pod wpływem narkotyków. Jeden z nich w dodatku nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Późnym wieczorem w poniedziałek 19 lipca uwagę patrolu policyjnego przykuł wóz marki audi na wałbrzyskich blachach. Podczas rutynowej kontroli mundurowi zauważyli, że kierowca ma załzawione, szkliste oczy, a jego źrenice nie reagują na światło. Test na obecność narkotyków wykazał, że 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego znajdował się pod wpływem metamfetaminy.

Również około godz. 23.00 we wtorek 20 lipca na jednej z głównych ulic miasta funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opla astrę, w którym siedziało kilku mężczyzn. Szybko wyszło na jaw, że 25-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Samochód nie posiadał też ważnego przeglądu technicznego i policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Po przebadaniu kierowcy na obecność środków odurzających, okazało się, że on także wsiadł za kółko będąc pod wpływem metamfetaminy.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

foto: KPP w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 5