Aktualności,  Kamienna Góra

Dzień otwarty w muzeum

KAMIENNA GÓRA. W sobotę 8 sierpnia w ramach dnia otwartego w Muzeum Tkactwa będzie można bezpłatnie obejrzeć wystawę malarstwa. Na gości czeka również poczęstunek. Zwiedzanie o pełnych godzinach, od 10.00 do 16.00.

„Kierunek Sztuka. Sztuka polska XIX-XX” to najnowsza wystawa czasowa prezentowana przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Kilkadziesiąt dzieł sztuki składających się na tę bogatą ekspozycję reprezentuje sztukę polską XIX i XX wieku. Ekspozycja została uzupełniona o porcelanę i szkło, pochodzące z znaczących wytwórni europejskich. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II, zbiory pochodzą z Muzeum KUL.

Od maja do września w Muzeum Tkactwa można podziwiać prace polskich artystów. W kolekcji wyróżniają się nazwiska: Jana Matejki, Jacka Malczewskiego Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera, Józefa Mehoffera, Józefa Chełmońskiego, Rafała Malczewskiego, Antoniego Gramatyki, Tadeusza Grocholskiego, Józefa Pankiewicza. Na wystawie można zobaczyć malarstwo, rysunek i grafikę. Prezentowane w Kamiennej Górze zbiory są cennym skarbem polskiej kultury i były eksponowane w wielu ważnych ośrodkach sztuki, m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

× 8 = 16