Sport

Hattrick Kościelniaka

Wicelider jeleniogórskiej klasy B Lesk wybrał się w niedzielę na bój z ekipą Bolka Bolków. Wyżej notowani piłkarze z Sędzisławia nie mieli kłopotów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa 5:2 (3:1) w lidze. Największy udział w tym miał najlepszy strzelec zespołu Wojciech Kościelniak (na zdjęciu). Pozostałe bramki zdobyli Kielar i Gromala.

Pierwszy kwadrans toczył się przy lekkiej przewadze gospodarzy, którzy okrasili to golem Stępnia. Odpowiedź gości była natychmiastowa. Strzelcem gola z główki był Kielar. Następnie Kościelniak szalał jak chciał w polu karnym miejscowych, wykorzystując dwie z pięciu okazji bramkowych w 32. i 39. minucie.

Po wznowieniu gry obie ekipy toczyły wyrównaną potyczkę od 16 do 16, jednak bramkarze zachowali czyste konto. Niestety w 65. minucie z kontuzją barku musiał boisko opuścić bramkarz Lesku Kasprzyk, którego zastąpił Homoncik. W 73. minucie po indywidualnej akcji z pola karnego przymierzył po długim rogu Kościelniak. Osiem minut później arbiter podyktował rzut karny za faul. Z „wapna” nie pomylił się doświadczony Gromala. Miejscowi w 85. minucie za sprawą Klimka zmiejszyli tylko rozmiary porażki na 2:5. Piłkarzy wicelidera czekają jeszcze tylko dwa pojedynki w rundzie jesiennej z Uranem Okrzeszyn w Sędzisławiu i z liderem Bobrem Marciszów na wyjeździe. Ten ostatni zespół poniósł w tej kolejce pierwsza porażkę z Włókniarzem Chełmsko Śląskie i to w dodatku na własnym terenie.

Lesk: Kasprzyk (65′ Homoncik) – Gromala, Kaczmarczyk, Niepsuj, Michałczak (82′ Szyszka) – Groń, Długosz (60′ Dulak), P. Pielech, Głowczyk – Kielar (46′ K. Pielech), Kościelniak.