_temat_dnia,  Aktualności,  Regionalne

Jak w Ameryce lat 50.

KRZESZÓW. W piątek 5 czerwca w Krzeszowie pojawi się kino samochodowe. – Jako nieformalna grupa pozyskaliśmy fundusze w ramach Małych Grantów Województwa Dolnośląskiego Kontra Koronawirus na realizację tego przedsięwzięcia – mówi Aldona Słupska-Czerniak.

W przygotowaniu wniosku o grant pomagali jej Stanisław Wesołowski i Krzysztof Solarz – wszyscy zrzeszeni w grupie „Pozytywnie nakręceni’. Projekt zakłada organizację jednego seansu w kinie samochodowym w Krzeszowie, na co udało się pozyskać 5.000 zł.
Jak ustaliło ID, pokaz ma zorganizować profesjonalna firma, która na czas seansu ustawi na dużym parkingu w Krzeszowie 120-metrowy ekran kinowy. Uczestnicy będą oglądali film na wielkim ekranie, a dźwięk usłyszą w samochodowym radio. Tak, jak w latach 50. XX wieku w USA, kiedy kina samochodowe przeżywały największy boom.
– Około 80 aut będzie mogło uczestniczyć w pokazie, który odbędzie się już po zmierzchu. Sądzę, że około godziny 21.00-21.30 – mówi Aldona Słupska-Czerniak. – Seans będzie bezpłatny. Odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymaganych norm sanitarnych, włącznie z pomiarem temperatury uczestników.

FOTO: Ilustracyjne/pixabay.com

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

57 − = 54