_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra

Koncepcje nagrodzone

KAMIENNA GÓRA. We wtorek 23 listopada w Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu na koncepcję wielorodzinnego budynku komunalnego, który ma powstać przy al. Wojska Polskiego. Spośród 31 prac wykonanych przez studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach nagrodzone zostały 4. Jedna z nich doczeka się realizacji.

Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele gliwickiej uczelni, burmistrz Janusz Chodasewicz i miejski architekt Andrzej Omachel przyznała 1. miejsce studentce Pauli Jaworek i wskazała jej pracę jako wybraną do realizacji. Z kolei 2. miejsce ex aequo otrzymali Wojciech Smyczek i Kinga Betleja. Wyróżniona została natomiast koncepcja autorstwa Marty Zwarycz. Autorzy prac otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez miasto w wysokości 5000 zł (1. miejsce), 3000 zł (2. miejsce) i 2000 zł (wyróżnienie). Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę prac konkursowych.

Jak wyjaśnił podczas uroczystości burmistrz Chodasewicz, inicjatorem przeprowadzenia konkursu we współpracy z Politechniką Śląską był doktor Romuald Loegler, znany w Kamiennej Górze z koncepcji zagospodarowania zalewu, nad projektem czuwała natomiast profesor Beata Majerska-Pałubicka.
Miasto zamierza zlecić wykonanie projektu budowlanego budynku komunalnego w oparciu o wybraną pracę konkursową. Działka przeznaczona pod inwestycję znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej i do realizacji projektu będzie konieczne uzyskanie zgody konserwatora zabytków. Jak poinformował miejski architekt Andrzej Omachel, część nagrodzonych prac nie jest zgodna ze ścisłymi wytycznymi konserwatorskimi i MPZP, miasto ma jednak nadzieję na uzyskanie odstępstw w tym temacie.

Galeria zdjęć na Facebooku ID.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

43 − 35 =