_temat_dnia,  Aktualności,  Regionalne

Koncert jesienny na dwa świerszcze

GMINA CZARNY BÓR. Muzyka łagodzi obyczaje, uszlachetnia, relaksuje, wprawia w błogi nastrój. Gdy ze szlachetnych instrumentów płyną dźwięki skomponowane przez takich wirtuozów jak: Jan Sebastian Bach, Fryderyk Chopin czy Edvard Grieg, brakuje słów, by wyrazić zachwyt publiczności obecnej na IV koncercie kameralnym w czarnoborskim Centrum Kultury. Jesienna edycja koncertu odbyła 23 listopada i jak zwykle przyciągnęła dziesiątki melomanów spragnionych muzycznej uczty.

GALERIA TUTAJ: Koncert w Czarnym Borze

Recitale chopinowskie i spotkania z muzyką klasyczną w gminie Czarny Bór cieszą się coraz większą popularnością. Kameralna atmosfera, świece, scenografia i szlachetna muzyka w wykonaniu wybitnych instrumentalistów to wizytówka czarnoborskich koncertów kameralnych.

Tym razem w murach B+CK wybrzmiał „Koncert jesienny na dwa świerszcze” w wykonaniu pianisty Piotra Łukaszczyka (wielokrotnego zdobywcy nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, stypendysty Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie) oraz pochodzącego z Przemyśla wiolonczelisty Wojciecha Kuda (związanego z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, koncertmistrza grupy wiolonczel współpracującego z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu, członka zespołów kameralnych, „Futyma Quintet”, „Michelangelo Ensemble”, Zespołu Solistów „Ricordanza”, Tria fortepianowego KREATIV, Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu, nauczyciela gry na wiolonczeli w ZSM im. St. Moniuszki w Wałbrzychu). Słowem o muzyce i ciekawostkami o kompozytorach spotkanie okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej.
Koncert odbył się w ramach Senioralnej Akademii Kultury dofinansowanej ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest park – partnera strategicznego projektu.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

77 ÷ = 11