Sport

Kowarzanie gromią

Beniaminek klasy A – KS Maciejowa podejmował jeden z najsilniejszych zespołów ligi – Olimpię Kowary. Wysokie zwycięstwo 7:2 (0:1) odnieśli goście, jednak do przerwy nie było aż tak różowo.

Raczej niespodziewanie gospodarze wyszli na prowadzenie w 9. minucie po trafieniu Mroza. Kowarzanie starali się jak mogli, jednak jak zaczarowana była bramka gospodarzy.

Po przerwie zawodnicy Olimpii zepchnęli miejscowych na ich połowę i posypały się bramki. Klasycznym hattrickiem w 47., 56. i 83. minucie popisał się doświadczony Szujewski. Dwa gole dołożył Szaraniec, a po jednym Liszka i Madej. Drugie trafienie pod koniec meczu (85. minuta) dla KS-u zaliczył Alex Miro-Figueras.

KS: Bolek – Chojnacki (63′ Alex Miro-Figueras), Bartys (46′ Klimek), Martyniak, Matuszewski – Mróz, Szczotka (70′ Lambert), Szymczak, Wrotecki – Zaleszczyk, Ziobro.

Olimpia: Rogowski – Galos, Laśniak, Kędzierski, Kosek (65′ Matłaszek) – Szaraniec, Szeliga, Kloczkowski, Ulicki (70′ Szemiot) – Szujewski, Madej.