Aktualności,  Regionalne

Kradli na budowie

GMINA LUBAWKA. Grupa 5 mężczyzn w nocy ze środy na czwartek (7-8 kwietnia) zrabowała przewody elektryczne o wartości ponad 4 tys. zł z placu budowy S3. Ucieczkę złodziejom udaremnili ochroniarz i policjanci.

Do kradzieży doszło po północy w czwartek 8 kwietnia na terenie budowy drogi S3 między Przedwojowem a Lubawką. Złodziei dostrzegł pracownik ochrony. Mężczyźni na jego widok pośpiesznie wsiedli do samochodu marki rover i odjechali w stronę Lubawki. Ochroniarz natychmiast wezwał policję i sam ruszył autem za złodziejami, którzy zmierzali w kierunku powiatu wałbrzyskiego. W pościg, oprócz kamiennogórskich funkcjonariuszy, włączyli się policjanci z jednostek w Wałbrzychu i Boguszowie-Gorcach. Kierowca rovera nie reagował na wezwania mundurowych i kontynuował ucieczkę. Rabusiów powstrzymała dopiero policyjna blokada.

Funkcjonariusze zatrzymali 5 mieszkańców powiatu wałbrzyskiego w wieku od 24 do 37 lat. Dzięki szybkiej reakcji ochroniarza udało się odzyskać materiały o wartości 4 400 zł. W trakcie śledztwa okazało się, że ta sama grupa 2 miesiące wcześniej dokonała kradzieży przewodów elektrycznych na kwotę 22 000 zł. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

foto: KPP w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 20 = 29