Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Ksiądz Smoliński postawił się i nie przeczytał listu

KAMIENNA GÓRA. Ks. Piotr Smoliński, proboszcz parafii kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze postawił się władzom powiatu i nie zgodził się na odczytanie ich listu w kościele.

– Nasz kościół powinien być wolny od polityki – mówi wprost proboszcz Smoliński. – Były ze mną rozmowy, bym odczytał stanowisko zarządu powiatu w sprawie szpitala, ale ja się na to nie zgodziłem. To są sprawy polityczne. Nie będę się w nie wikłał.

Tymczasem, jak informują nasi Czytelnicy list od zarządu ze starostwa odczytany został w małym kościele w Kamiennej Górze, a także w Lubawce.

Właśnie w kościele zarząd powiatu poszukuje sojusznika po tym, jak w piątek 9 lipca czterej wójtowie i burmistrzowie rozpoczęli procedurę referendalną o odwołanie rady powiatu. To ostateczny wyraz sprzeciwu wobec pogłębiającego się kryzysu w PCZ w Kamiennej Górze, w którym zlikwidowano neonatologię oraz ginekologię z położnictwem, a pediatria wisi na włosku.

Także w piątek 9 lipca grupa sześciu powiatowych radnych złożyła wniosek o odwołanie starosty, co oznacza w praktyce odwołanie całego zarządu powiatu.

Więcej o tym w papierowym wydaniu ID w czwartek 15 lipca.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

36 + = 40