Aktualności,  Regionalne,  Sport

Lekszycki show

W środę zawodnicy KS Łomnica w potyczce pucharowej starli się w faworyzowanymi Karkonoszami Jelenie Góra. Piłkarze Ołeksandra Szeweluchina pokazali charakter, wygrywając wysoko 5:1 (2:1). Cztery gole strzelił Lekszycki. Na boisku w drugiej połowie pojawił się Gargas, wychowanek Kwarcu Pisarzowice.

Przed spotkaniem wydawało się, ze znacznie wzmocnieni gospodarze bardziej postawią się ekipie Karkonoszy, jednak nic bardziej błędnego. Zawodnicy Macieja Maćkowskiego zaskoczyli wyżej notowanego rywale trafieniem z główki Turczyka. Jeszcze przed przerwą rezultat się zmienił. Sposób na Glinę znaleźli Czerwiński i Lekszycki (1:2).

W drugiej odsłonie był to już tylko teatr jednego aktora. Klasycznego hattricka skompletował Lekszycki (1:5). Całą drugą odsłonę na boisku przebywał Gargas.