Po bardzo udanym wtorku na finale ogólnopolskiej Licealiady – Mistrzostwach Polski Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce, niestety w środę siatkarze IV LO z Wałbrzycha (na zdjęciu) w składzie z dwoma kamiennogórzaninami – Lorkiem i Nowakiem przegrali dwa spotkania, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w Gdańsku.
Mecz półfinałowy pomiędzy IV LO Wałbrzych, a LIX Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Warszawie był niestety jednostronnym widowiskiem.. Ekipa ze stolicy Polski oparta była o siatkarzy Metra Warszawa łatwo wygrała pierwszego seta, zwyciężając 25:13. W drugim secie wałbrzyszanie z Lorkiem i Nowakiem w składzie również byli tylko tłem dla rywali. Przegrywali już 7-16 i szkoleniowcy IV LO – Radosław Ostrowski i Tomasz Korościk wpuścili w bój rezerwowych (8-25). W pojedynku o brązowe medale wałbrzyszanie zmierzyli się z Zespołem Szkół Ogólnokształcących sportowych nr 2 z Krakowa. W inauguracyjnej partii ekipa z Krakowa dyktowała warunki gry, wygrywając spokojnie seta 25-14. W drugim wałbrzyszanie zagrali dużo lepiej i skuteczniej. Prowadzili 18-15, 23-21, zwyciężając 28-26. Początek tie-breaka był wyrównany: 2-2, 6-6. Zespół z Lorkiem i Nowakiem wyszedł na prowadzenie 11-10, jednak końcowe minuty należały do krakowian, którzy wygrali 15-12. IV LO zajęło 4. miejsce w Polsce. Zł ote medale zawisły na szyjach siatkarzy z Warszawy, którzy pokonali w finale 2:1 z IV LO z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.
Grzech



