Aktualności,  Sport

Olimpia pany

Dzisiaj przy ok. 250 kibicach z regionu odbyły się lokalne derby w jeleniogórskiej klasie A, w których Czarni Przedwojów podejmowali kamiennogórska Olimpię (na zdjęciu). Podopieczni Daniela Wojciechowskiego wygrali spokojnie 5:0 (2:0).

Piłkarze Olimpii przystąpili do potyczki z gospodarzami lekko osłabieni, ponieważ z różnych powodów zabrakło m.in.: Powiertowskiego, Sebastiana Sochackiego, Topolskiego i Domina, natomiast miejscowi wystąpili w miarę optymalnym zestawieniu. Dodatkowym smaczkiem tej konfrontacji był występ w barwach Czarnych czterech wychowanków Olimpii, a potem na plac boju weszło kolejnych dwóch. W ekipie wicelidera wystąpiło byłych trzech graczy Czarnych.

Początek pojedynku był bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Przełożyło się to na niepotrzebne faule. Inauguracyjna połowa mogła się podobać bardzo licznej publiczności z regionu. W 10. minucie Zbyszek Kwaśniewski wpadł w pole karne Olimpii, jednak posłał piłkę wzdłuż bramki, lecz na posterunku był Hołda. Trzy minuty później Młodziński wykonywał stały fragment gry. Obrońca Olimpii kapitalnie przymierzył w swoim stylu i niestety Stepko skapitulował. Po chwili Wieczorek uderzył niecelnie na bramkę Czarnych. Po kwadransie gry kamiennogórzanie wyprowadzili filmowy kontratak. Kamil Duda wyłożył futbolówkę jak na tacy Trzebińskiemu, a młody pomocnik Olimpii nie trafił czysto w piłkę. W kolejnej akcji przyjezdnych strzał Wieczorka obił tylko obramowanie bramki Czarnych. W 30. minucie Burghardt popisał się śmiałym rajdem w pole karne gospodarzy – tam zderzył się ze Stepką, a futbolówka w zamieszaniu podbramkowym trafiła do Hadały. Kapitan Olimpii ze stoickim spokojem przymierzył do bramki Czarnych. Po tej bramce ponownie Hadała kropnął mocno z dystansu, jednak jego strzał wyłapał Stepko. Pod koniec pierwszej połowy o zmianę wyniku mogli postarać się Kumorek i Sondej.

Zaraz po wznowieniu gry Kamil Duda trafił piłką w słupek. Potem ponad kwadrans gra toczyła się od 16 do 16. W 71. minucie w sporym zamieszaniu podbramkowym rezultat na 0:3 podniósł Alek Duda. Ostatnie dwie bramki dla kamiennogórzan wypracował na prawej flance Kamil Duda, a skutecznym egzekutorem okazał się Hadała.

Czarni: Stepko – K. Migacz, P. Migacz, Gądek, Sobolewski (76’ Grygiel) – Z. Kwaśniewski (83’ Greniuk), Wójtowicz (66’ Kawerski), Jaszczur, Sondej (53’ W. Migacz) – Kumorek, Nieradko.

Olimpia:  Hołda – Burghardt (74’ Skoczeń), Urbanowicz, Zasada, Bieniek (79’ Ł. Sochacki) – A. Duda (76′ A. Kwaśniewski), Hadała, Młodziński, Trzebiński – Wieczorek, K. Duda.