Aktualności,  Kamienna Góra

Pijany w hondzie

KAMIENNA GÓRA. 42-letni mieszkaniec Kamiennej Góry najpierw wypoczywał nad wodą w Jawiszowie, pijąc alkohol. Mając 3 promile w organizmie, wsiadł za kierowcę swojej hondy accord. Mężczyzna był tak pijany, że wyjeżdżając z biwaku, zahaczył o stojący na poboczu samochód. Jak się okazało, wcześniej stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Badanie alkomatem wykazało, że kamiennogórzanin miał 3 promile alkoholu w wydychany powietrzu. Policjanci po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych szybko ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Honda na lawecie trafiła na policyjny parking, natomiast pijany został ukarany dwoma mandatami po 500 zł za wykroczenia, których się dopuścił

Usłyszał też zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Tłumaczył, że pił alkohol zarówno w dniu zatrzymania, jak i dzień wcześniej.

– Prokurator zdecydował o nałożeniu na 42-latka zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na najbliższe 3 lata, a dodatkowo mężczyzna będzie musiał wpłacić kilku tysięczną grzywnę oraz dodatkowo świadczenie pieniężne, poniesie też koszty sądowe – informuje asp. Paulina Basta z KPP w Kamiennej Górze.

foto: ilustracyjne/www.pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

7 + = 17