Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Prapremiera kryminału

KAMIENNA GÓRA. Autor cyklu „Imię Pani” Krzysztof Koziołek poinformował o dacie prapremiery swojej najnowszej powieści: „Imię Pani: Cisza”.

Spotkanie z pisarzem odbędzie się w piątek 22 października o godz. 17.00 w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. O wyborze miejsca prapremiery zdecydował fakt, że akcja kryminału rozgrywa się właśnie w przedwojennym Landeshut.

Opis wydawcy:
„Imię Pani. Cisza” (opis fabuły)
10 sierpnia 1936 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wysiada z pociągu na stacji kolejowej w Landeshut in Schlesien (Kamiennej Górze) z duszą na ramieniu. Zignorowanie rozkazu powrotu do macierzystej jednostki oznacza bowiem dla niego same kłopoty. Tym większe, że jego obecność w mieście jest nie na rękę kreisleiterowi Heinrichowi Kühnowi oraz komendantowi miejscowej policji Oswaldowi Beerowi. Zrobią oni wszystko, aby pozbyć się znienawidzonego komisarza.
Dewart zdaje sobie sprawę, że wsadza głowę w paszczę lwa. Ale wie też, że nie ma innego wyjścia, jeśli chce pomóc dwóm przyjaciołom – starszemu asystentowi kryminalnemu Robertowi Czekale oraz komendantowi miejscowej żandarmerii Felixowi Walslebenowi – którzy za jego przyczyną wpadli w śmiertelne tarapaty.
Komisarz kryminalny szybko orientuje się, że zwycięstwo z dużo liczniejszym i potężniejszym przeciwnikiem jest możliwe tylko wówczas, jeśli gra się z nim jego kartami. Dociera też do niego, że aby uwolnić przyjaciół, będzie musiał dokonać największej wolty w historii Landeshut.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 8 = 1