_temat_dnia,  Aktualności,  Regionalne

Rekordowe ćwiczenia w resuscytacji

CZARNY BÓR. W środę 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje rekord w pierwszej pomocy.

Głównym celem przedsięwzięcia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. W 2018 roku w akcji wzięło 116 342 uczestników. Jak będzie w tym roku? To zależy od nas wszystkich, również od mieszkańców gminy Czarny Bór ponieważ do akcji dołączyły Biblioteka+Centrum Kultury wraz z Gminnym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze.

16 października resuscytacji wspólnie uczyć się będą uczniowie, nauczyciele, urzędnicy gminni, kierownicy jednostek oraz czarnoborscy seniorzy. Akcja rozpocznie się o godz. 11:00 spotkaniem z funkcjonariuszami policji oraz prelekcją dotyczącą bezpieczeństwa i profilaktyki. Punktualnie o godz. 12:00, wzorem całej Polski, rozpocznie się rekordowa (miejmy nadzieję) akcja ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

I to nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów na 16 października. Uczestnicy akcji, w okolicy B+CK, szkoły oraz na Skwerze Olimpijczyków posadzą tysiące krokusów – kwiatów symbolizujących szeroko pojętą profilaktykę, które już wczesną wiosną będą cieszyć oko mieszkańców gminy i przypominać o tej ważnej i pożytecznej akcji.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 1