Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Rowerem do granicy

GMINA LUBAWKA/POWIAT. Gmina wiejska Kamienna Góra planuje przedłużenie ścieżki rowerowej z Krzeszowa do Chełmska Śląskiego. Samorząd Lubawki chce kontynuować trasę. Być może za kilka lat będzie można przejechać rowerem z Kamiennej Góry aż do Okrzeszyna.

Jak poinformował w lipcu wójt Patryk Straus, gmina Kamienna Góra rozpoczęła procedurę przejmowania nieczynnego torowiska od PKP pod budowę drugiego odcinka ścieżki rowerowej. Miałaby ona poprowadzić z Krzeszowa przez Jawiszów i Olszyny do Chełmska Śląskiego. W odpowiedzi na interpelację radnego Mariusza Zbrzyznego, zastępca burmistrza Sławomir Antoniewski wyjaśnia, że gmina Lubawka jest zainteresowana współpracą i przedłużeniem trasy rowerowej do Okrzeszyna.
– Gmina Lubawka zamierza przejąć i skomunalizować teren nieczynnej drogi kolejowej nr 330 na odcinku od granicy administracyjnej gminy Lubawka (z sołectwem Olszyny) do drogi powiatowej nr 3469D relacji Lubawka-Chełmsko Śląskie oraz odcinek od ww. drogi do Okrzeszyna – poinformował wiceburmistrz Lubawki.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu ID – w kioskach.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

9 + 1 =