_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Sesja i protest

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI. Wczoraj (wtorek 25 maja) radni przyznali zarządowi powiatu wotum zaufania i absolutorium za 2020 r. Dziś (środa 26 maja) o godz. 12.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja rady powiatu w sprawie sytuacji kamiennogórskiego szpitala. Mieszkańcy zapowiadają w tym czasie manifestację przed budynkiem starostwa.

We wtorek 25 maja odbyła się absolutoryjna sesja rady powiatu. Starosta Jarosław Gęborys przedstawił raport o stanie gminy w 2020 r. Część radnych miała zastrzeżenia do jego treści, m.in. pominięcia w raporcie stanu jednostek podległych powiatowi: Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie i Komendy Powiatowej Policji. Za udzieleniem zarządowi powiatu wotum zaufania zagłosowało 12 radnych, przeciwko opowiedziało się 5 rajców. Podczas sesji zostało przedstawione również sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu w ubiegłym roku. Radni jednogłośnie przyznali zarządowi powiatu absolutorium.

W środę 26 maja o godz. 12.00 odbędą się kolejne obrady w starostwie, zwołane w trybie nadzwyczajnym na wniosek grupy radnych. Rajcy i zarząd powiatu mają rozmawiać o sytuacji w Powiatowym Centrum Zdrowia. W sesji mają uczestniczyć pracownicy PCZ, przedstawiciele gmin i mieszkańcy. Również w samo południe społeczność miasta i powiatu zapowiada pod starostwem powiatowym protest w obronie szpitala.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 8 = 2