Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Studzienki do remontu

KAMIENNA GÓRA. Od poniedziałku 18 października trwają naprawy studzienek na ulicy Kościuszki. Firma, która wykonywała pierwszy etap modernizacji tej powiatowej wykonuje roboty w ramach napraw gwarancyjnych.

– Studnie są pozawalane, dlatego firma wycina wokół nich asfalt na odcinku od wjazdu na Kościuszki od strony Czadrowa aż do wejścia głównego na zalew – informuje Ewa Exner, naczelnik wydziału inwestycji i drogownictwa w kamiennogórskim starostwie.

Wokół wyciętych fragmentów asfaltu ustawione zostały pachołki. Kierowcy jadący ulicą Kościuszki muszą więc slalomem je omijać, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu. To niebezpieczne. Zachowajcie tam ostrożność!

– Wiem, że to bardzo uciążliwe, jednak najpierw trzeba wszystkie studzienki przygotować, by móc wylać wokół nich nowy asfalt. Wykonawca zapewnił, że wykona te prace jak najszybciej – mówi Ewa Exner.

W 2022 roku starostwo chce, by podobne prace przeprowadził wykonawca, który remontował drugą część ulicy Kościuszki. Tam także studzienki się pozapadały, co denerwuje kierowców i niszczy konstrukcje zawieszenia w samochodach.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

82 − = 78