Aktualności,  Regionalne,  Sport

Sudety blisko niespodzianki

Dzisiaj młodziczki kamiennogórskiech Sudetów rozgrywały turniej w Kamiennej Górze w sali ZSZiO. W pierwszym pojedynku gospodynie musiały uznać wyższośc rywalek z Chełmca II Wałbrzych, przegrywając 0:2 (17:25, 15:25).

W drugim spotkaniu UKS Gmina Miękinia pokonał 2:0 (25:21, 25:14) zespół z górniczego miasta. Potem na parkiet weszły Sudety, które miały za przeciwnika, faworyta UKS. Nasze siatkarki zaprezentowały się znacznie z lepszej strony i wygrały inauguracyjny set 25:22. W drugiej partii była walka punkt za punkt. Niestety szczęście uśmiechnęło się do przyjazdnych, które pokonały Sudety 26:24. O wygranej decydował tie-break. Lepszy początek miał zespół z Miękini, prowadząc 7:2. Potem na zagrywkę weszła Bieńkowska. Przyjmująca z Kamiennej Góry posłała kilka świetnych serwisów i zrobiło się 12:11. Nasze siatkarki miały nawet piłkę meczową, jednak nie wytrzymały napięcia (14:14). Przyjezdne wygrały seta 16:14 i cały mecz 2:1. Szkoda straconej szansy.

12 stycznia młodziczki Sudetów pojadą na turniej do Miękini.