Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Szczepienia w PCZ

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI. W tym tygodniu został uruchomiony punkt masowych szczepień przeciwko covid-19 przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Wcześniej placówka realizowała wyłącznie szczepienia grupy „0” oraz nauczycieli.

Dotychczas szczepienia mieszkańców były wykonywane w 5 punktach na terenie powiatu: w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji, NZOZ Rodzina i NZOZ Eskulap w Kamiennej Górze, a także w przychodni Gabmbit w Lubawce oraz w ośrodku zdrowia w Leszczyńcu. Teraz pacjenci mogą rejestrować się także w punkcie szczepień w kamiennogórskim PCZ. Zarejestrować się na szczepienie można dzwoniąc bezpośrednio do punktu w PCZ pod numer tel. 512 100 709, przez ogólnopolską infolinię 989 lub online przez portal pacjent.gov.pl.
W powiecie kamiennogórskim do tej pory wykonano 7948 szczepień. Zaszczepionych obiema dawkami specyfiku jest aktualnie 2268 mieszkańców (dane z 27 kwietnia).

1 komentarz

  • Teresa

    08.04.,21r. zostałam zaszczepiona pierwszą dawkę Pfizera. Chciałam podziękować osobom, które w tym dniu realizowały szczepienia. Byłam pod wielkim wrażeniem Ich miłego podejścia do każdej osoby, jak również dobrą organizacją tego punktu szczepień. Mam nadzieję, że te osoby, w przeciwieństwie do niemiłych pielęgniarek ze Szpitala, które pewnie za karę tam pracują, pozostaną nadal takie same jak w tym dniu pełne ciepła i życzliwości. Dziękuję za Wasz trud i poświęcenie, właśnie takie osoby są potrzebne w lecznictwie, a nie naburmuszone „lalunie”.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

41 + = 51