_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Szkoły zamknięte!

KRAJ. Rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju oraz przedszkoli i żłobków. Na razie na dwa tygodnie.

O decyzji poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej (11 marca) konferencji prasowej. Szkoły w całym kraju zamknięte zostają od jutra – czwartek 12 marca, na razie na najbliższe dwa tygodnie.
– W szczególnych wypadkach, gdy rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom, mogą wysłać je do szkół, by tam znalazły opiekę na czas ich pracy – powiedział Dariusz Piontkowski, minister oświaty. Jak dodał z tego rozwiązania rodzice będą mogli skorzystać tylko w czwartek 12 i piątek 13 marca. Od poniedziałku 16 marca placówki oświatowe będą już całkowicie zamknięte.

 

1 komentarz

  • katka

    to może pozamykać jeszcze sklepy wysokopowierzchniowe i firmy takie jak Takata, sopp czy dofama bo tam też duże skupisko osób. przedszkolaki chorują ciągle, jednak zamykając nawet większe dzieci w domach nie budują odporności co skutkuje zachorowaniami. zresztą dzieci i tak spotykać sie będą poza szkołą. więc co z tego jak szkoły zamkną skoro zalapie np z mamą na zakupach. z byle powodu zamykają szkoły a potem się dziwimy dlaczego polskie dzieci wypadają gorzej pod wzgledem edukacji.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

34 − = 33