_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra

Tydzień wolontariatu

KAMIENNA GÓRA. W tym tygodniu grupa 25 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 podjęła szereg działań adresowanych do wszystkich, ponad 600, uczniów szkoły.

– Zależało nam na promocji idei wolontariatu, integracji klas i całej społeczności szkolnej oraz przekazaniu ważnych treści z zakresu profilaktyki przemocy – mówi Monika Stawarz, opiekunka grupy.

Wolontariuszom udało się też zebrać fundusze dla potrzebującej rodziny w ramach projektu Szlachetna Paczka.
W ramach działań skierowanych  do najmłodszych, uczniowie klas 1-3 wysłuchali bajki terapeutycznej „O misiu poszukującym serca”. Wolontariuszki omówiły z dziećmi historię i rozdały do pokolorowania piórka, na których uczniowie odpowiadali na pytanie „Co mogę zrobić, aby uszczęśliwić drugą osobę?” Z piórek powstały przepiękne „Skrzydła mocy”, z którymi uczniowie SP2 robią sobie zdjęcia. Z kolei klasy 5 i 6 dzięki wolontariuszom obejrzały krótkie przedstawienie i wzięły udział w warsztatach „Jak radzić sobie z agresją?”. Uczniowie stworzyli też plakaty związane z tym zagadnieniem.
Społeczność szkolna świętowała również Dzień Misia. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na najbardziej kreatywne zdjęcie pluszaków. Grupa podsumowała miesięczna zbiórkę karmy i koców dla zwierząt ze schroniska. Uczniowie zebrali wspólnie ponad 60 kg karmy.
Tydzień Wolontariatu zakończył się kiermaszem charytatywnym na rzecz potrzebującej rodziny w ramach projektu Szlachetna Paczka.
–  Bierzemy w nim udział już po raz ósmy. W ciągu kilku godzin udało się nam zebrać kwotę 4680 złotych. Dzięki temu zakupimy opał na zimę, żywność, środki czystości i przekażemy je potrzebującym –  mówi opiekunka koła.
Tydzień Wolontariatu został zorganizowany przy wsparciu urzędu miasta.

foto: użyczone

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

29 − 27 =