_temat_dnia,  Aktualności,  Regionalne

Włam w biały dzień

PRZEDWOJÓW. Zamaskowany mężczyzna usiłował włamać się do mieszkania schorowanej mieszkanki Przedwojowa. Przeszkodziła mu sąsiadka kobiety, którą zaniepokoił hałas na piętrze. Włamywacz zniknął bez śladu. Okoliczni mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo.

Około godziny 8.00 w poniedziałek 27 września nieznany mężczyzna niezauważony przez nikogo wszedł do jednego z budynków w Przedwojowie i próbował sforsować drzwi mieszkania pod nieobecność właścicielki. Dźwięki na piętrze zaalarmowały mieszkankę parteru, która najpierw próbowała zawołać sąsiadkę, a nie otrzymawszy odpowiedzi, zaczęła wchodzić na górę. Jej oczom ukazała się zakapturzona męska postać w szarej bluzie. Spłoszony włamywacz uciekł po schodach, po drodze taranując stojącą na nich kobietę. Na szczęście nie doznała ona poważniejszych obrażeń. Mężczyzna zbiegł w nieznanym kierunku. Sąsiadka wezwała na miejsce policję.
– Świadek zdarzenia nie jest w stanie go rozpoznać – wyjaśnia asp. Paulina Basta, rzecznik KPP w Kamiennej Górze. – Jedyny ślad, jaki po sobie pozostawił, to uszkodzona wkładka w drzwiach mieszkania.
Z mieszkania prawdopodobnie nic nie zginęło. Mieszkańcy Przedwojowa obawiają się jednak powrotu złodzieja. Są przekonani, że był to ktoś, komu okolica jest dobrze znana.

Stąd apel do lokalnej społeczności, by pamiętać o zamykaniu  mieszkań, domów i pomieszczeń gospodarczych. Warto uczulić starszych, by nie otwierali obcym, a gdy coś ich zaniepokoi, natychmiast wzywali policję.

FOTO: ilustracyjne/www.pixabay.com

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 82 = 92