_temat_dnia,  Aktualności,  Regionalne

Za dużo w kościele

LUBAWKA. Mimo zagrożenia epidemiologicznego w kościele w Lubawce uczestniczyło dziś w mszy około 14-16 wiernych. Interweniowała policja. Ksiądz dostał pouczenie.

Świadomość wśród wiernych Kościoła Katolickiego w Lubawce nie jest – jak się zdaje – za wysoka. Dziś we mszy uczestniczyło tam kilkunastu wiernych, podczas gdy rząd zezwolił uczestniczenie w nabożeństwa co najwyżej 5 wiernych. Wszystko ze względu na szalejącą w Polsce i na świecie pandemię koronawirusa.
O tym, że do lubawskiej świątyni weszło kilkunastu wiernych, chcących uczestniczyć w nabożeństwie, powiadomili policję zaniepokojeni mieszkańcy miasta. Na miejscu zjawiły się dwa radiowozy z policjantami z Kamiennej Góry.
– Wtedy ludzie, którzy byli w środku zaczęli opuszczać jego wnętrze – mówi podkom. Daniel Przychocki, p.o.oficera prasowego KPP w Kamiennej Górze. – Ksiądz został pouczony.
Policjantom tłumaczył, że na początku mszy wiernych było mało, w miarę jej upływu dochodzili kolejni, a on nie mógł wyprosić ich z kościoła.

2 komentarze

  • Klara

    Nie tylko w Lubawce, w Kamiennej Górze tez tak się dzieje,na transmisji mszy św w lokalnej telewizji do komunii podchodzi powyżej 15 osób i nikt w kościele nie reaguje!!

  • Mieszkaniec

    To mógł zamknąć drzwi i napisać karteczkę że już jest limit 🤔 dla chcącego nic trudnego a panie +65 wcale sobie nic nie robią z obstrzezen 😠 idę szybko zrobić jakieś większe zakupy a panie z kijeczkami mówię że dlaczego się narażają same że to dla ich bezpieczeństwa dzieci i młodzież siedzi w domu a one na mnie wrzask że co ma być to będzie

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

11 − 3 =