_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Zaostrzone ograniczenia

KRAJ. Podczas dzisiejszej (wtorek 31 marca) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych restrykcjach w związku ze stanem epidemii. Nowe zarządzenia dotyczą zachowania dystansu społecznego i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, tak by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wprowadzona zostaje również obowiązkowa kwarantanna dla domowników osób nią objętych. Zasady te obowiązują od środy 1 kwietnia.

Nowe wytyczne wprowadzają obowiązek zachowania dystansu min. 2 metrów od drugiej osoby w przestrzeni publicznej (nie dotyczy to rodziców z dziećmi poniżej 13 roku życia oraz osób opiekujących się niepełnosprawnymi). Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej. Rząd wprowadza całkowity zakaz korzystania z parków, plaż i terenów zieleni publicznej oraz miejskich wypożyczalni rowerów.

Przed wejściem do sklepów będzie obowiązywać obowiązek zakładania rękawiczek. Do sklepów będą wpuszczane tylko po 3 osoby na 1 kasę (przy 3 kasach w sklepie będzie to 15 osób). Ta sama zasada dotyczy targowisk i bazarów na wolnym powietrzu. Do urzędu pocztowego mogą wejść max. po 2 osoby na 1 okienko. W weekendy zamknięte będą markety budowlane – otwarte pozostaną jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Zamknięte zostają salony fryzjerskie, kosmetyczne itp.

Co ważne, sklepy spożywcze, apteki i drogerie codziennie w godzinach od 10.00 do 12.00 będą dostępne wyłącznie dla seniorów. Osoby poniżej 65 roku życia będą mogły z nich korzystać w pozostałych godzinach.

Kolejne wytyczne dotyczą zakładów pracy: zachowanie 1,5 m odległości między stanowiskami oraz zapewnienie środków do dezynfekcji. Zamknięte zostają hotele i wszystkie obiekty noclegowe.

Wprowadzona zostaje również obowiązkowa kwarantanna dla domowników osób objętych kwarantanną od 1 kwietnia.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 78 = 83