_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Zbieranie podpisów trwa

KAMIENNA GÓRA. Od rana w piątek 23 lipca trwa zbiórka podpisów poparcia dla przeprowadzenia referendum za odwołaniem rady powiatu kamiennogórskiego. Na ulicy Broniewskiego, na pasażu przy TBS, mieszkańcy ustawili stolik, przy którym można składać podpisy. 

Dziś zbierają je Rafał Czarnecki, Danuta Kurnyta oraz Dorota Bocheńska. Przy stoliku na Broniewskiego będą do około 15:00.

Akcja zbierania podpisów na ulicy zaczęła wczoraj (22 lipca) kamiennogórzanka Genowefa Budnik, którą potem zmieniali Grzegorz Potoniec i Dorota Bocheńska.

Referendum, które ma doprowadzić do odwołania rady powiatu zainicjowali 9 lipca samorządowcy: Patryk Straus, Janusz Chodasewicz, Sławomir Antoniewski i Wisław Cepielik. To efekt pogłębiającego się kryzysu wokół powiatowego szpitala. W placówce od stycznia nie działają pediatria, neonatologia, położnictwo i ginekologia. W lipcu zapadła decyzja o likwidacji oddziału położniczo-ginekologicznego. Los wciąż zawieszonej pediatrii jest niepewny. Inicjatorzy referendum chcą odwołania władz powiatu, licząc że nowe doprowadzą do zmiany zarządu szpitala oraz przywrócą funkcjonowanie wszystkich oddziałów.

Władze powiatu powtarzają tymczasem, że kłopoty placówki nie wynikają ze złego zarządzania, lecz z braku lekarzy. Boryka się z tym problemem wiele placówek w kraju.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

84 − 78 =