_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra

Zbiórka dla uchodźców na rynku w Kamiennej Górze

KAMIENNA GÓRA. O godzinie 13:00 (poniedziałek 28 lutego) na kamiennogórskim rynku rozpocznie się zbiórka rzeczy dla uchodźców.

To kolejna prywatna inicjatywa mieszkańców, którzy niemal od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę robią wszystko, co w ich mocy, by wesprzeć naszych sąsiadów.

Każdy może pomóc. Potrzebne są wciąż artykuły żywnościowe z długą datą ważności oraz takie, które można przygotować w kuchenkach mikrofalowych. Potrzebne są również: woda, kawa, herbata. Warto przynieść artykuły higieniczne i chemiczne takie jak: ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, pampersy, podpaski, tampony, papier toaletowy, kremy nawilżające i na odmrożenia, leki przeciwgorączkowe dla dorosłych i dzieci, mydła, antyperspiranty, szampony, żele pod prysznic, etc. Bardzo przydadzą się także posiłki dla niemowląt w słoiczkach, tzw. obiadki, tubki z musami owocowymi. Dzieciom, które uciekły przed wojną na pewno będzie miło, kiedy dostaną zabawki.

Ofiaruj takie rzeczy, które sam chciałbyś dostać – nowe lub w stanie idealnym.

Rzeczy zebrane w Kamiennej Górze firma Jarosława Kawalca z Wałbrzycha przetransportuje prosto do Szklarskiej Poręby, gdzie wkrótce ma dotrzeć grupa 50 uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę na rynku prowadzą Łukasz Gapke i Rafał Grochmal.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

6 × 1 =