Aktualności,  Kamienna Góra

Zielona akcja

KAMIENNA GÓRA. Z inicjatywy grupy Zielona Kamienna Góra, seniorzy i podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia wspólnie założyli ogród na Górze Parkowej. We wtorek 24 maja odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Zielono mi!”.

Uczestnicy akcji zasadzili na terenie parku kwitnące krzewy i lawendę, założyli też kwietniki i zielnik. Po skończonej pracy czekała na wszystkich gorąca pizza. W najbliższym czasie mieszkańcy będą doglądać posadzonych roślin i pielęgnować je. Kolejne spotkanie w ramach projektu jest zaplanowane na wrzesień.
Na wykonanie nasadzeń organizacja otrzymała grant w wysokości 2 300 zł w konkursie Działaj Lokalnie. W dalszych planach jest wyposażenie zakątka w ławki oraz tablice edukacyjne.
– Nie każda osoba posiada swój własny ogródek lub działkę, dlatego stworzenie takiego miejsca będzie dla wielu osób szansą do uprawiania roślin – mówi Aleksandra Szywalska-Kozielec, inicjatorka akcji. – Wspólne, zielone przestrzenie w aglomeracji miejskiej są niezwykle ważne, ponieważ są miejscami spotkań, ukojenia, poprawy zdrowia i zaspokojeniem potrzeby bliskości z przyrodą. Korzyści z uprawiania takiego miejskiego ogródka są obopólne, ludzie wspierają naturę, a natura ludzi. Chcemy stworzyć urokliwe i pachnące miejsce dla mieszkańców oraz raj dla zwierząt, w którym znajdą pożywienie i schronienie – dodaje inicjatorka akcji.

Galeria zdjęć na Facebooku ID.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

51 − 43 =