_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Amunicja i narkotyki

KAMIENNA GÓRA/GMINA. Policjanci Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy, który na terenie swojej posesji uprawiał marihuanę, posiadał narkotyki i 70 sztuk ostrej amunicji bez wymaganego zezwolenia.

W wyniku ustaleń operacyjnych kamiennogórscy kryminalni na terenie gminy Kamienna Góra zatrzymali 25-letniego mężczyznę, u którego podczas przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleźli uprawę konopi, 180 porcji handlowych marihuany, tabletki tzw. ecstasy (MDMA) oraz 70 sztuk ostrej amunicji, którą mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia.

25-latek zdziwiony odwiedzinami policjantów nie zaprzeczał, że wszystko, co znaleźli funkcjonariusze należy do niego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Narkotyki wraz z amunicją zabezpieczono, w celu dalszego wykorzystania w postępowaniu, jako dowód.

Do przedstawionych mu zarzutów przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za uprawę konopi czy posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za posiadanie ostrej amunicji ustawodawca przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary łącznej zadecyduje teraz sąd.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 1