_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra

Będą nowe mieszkania?

KAMIENNA GÓRA. Szklane domy, czy coś z tego będzie – jak sądzicie? W mieście bardzo brakuje tzw. substancji mieszkaniowej. Takiej na miarę XXI w. jest jak na lekarstwo. Czy w szalonym kryzysie uda się wybudować nowe osiedla w Kamiennej Górze?

Burmistrz Janusz Chodasewicz obwieścił na swoim Facebooku, że przy ul. Ściegiennego 10 powstanie nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi.

– Miasto Kamienna Góra przygotowało projekt i stara się o pozwolenie na budowę. Będzie to pierwszy dom komunalny w naszym mieście od wielu, wielu lat – głosi we wpisie ojciec miasta.
Czterokondygnacyjny dom pomieść miałby 24 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni od 30 do 63 metrów kw. i 10 podziemnych garaży. Koszt budowy został oszacowany na… ok. 11 mln zł.

– Budowę sfinansujemy w ogromnej części dzięki dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, który może pokryć do 85 proc. kosztów inwestycji. Wniosek o wsparcie zostanie przygotowany po uzyskaniu pozwolenia na budowę – czytamy we wpisie burmistrza. – Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Będzie to kolejny projekt uruchamiający budownictwo komunalne w Kamiennej Górze. Wkrótce rozpocznie się projektowanie nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Nadrzecznej. Na około hektarowej działce ma powstać pięć budynków z ok. 150 mieszkaniami. Finansowanie ma zapewnić w dużej części BGK. Projektujemy też dom z ok. 20 mieszkaniami przy alei Wojska Polskiego 25. Środki na budowę również zamierzamy pozyskać z BGK.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

89 − = 83