_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Co zdecydują?

KAMIENNA GÓRA. O godzinie 15:00 w Sali Witrażowej ratusza rozpocznie się nadzwyczajna sesja, w czasie której rada będzie decydowała o kolejnym zadłużeniu, które miałoby posłużyć jako wkład własny w modernizację terenu OWŚ i budowę domu pogrzebowego na nekropolii przy Wałbrzyskiej. Emisji 5,15 mln zł w obligacjach komunalnych domaga się burmistrz Janusz Chodasewicz. W jego opinii, środki te mają umożliwić realizację dwóch projektów, na które samorząd otrzymał zapewnienie dotacji rządowych w ramach Polskiego Ładu (10 mln zł – przyp. red.).

Ojciec Kamiennej Góry od wielu dni przeprowadzał na terenie miasta intensywną kampanię propagandową. Niczym rozkapryszone dziecko, próbował przekonywać podatników, że samorząd stać na kolejne milionowe długi, by w zamian zyskać odremontowany teren zalewu i cmentarną kaplicę.

Na spotkaniach podczas majówki, a także na wyprodukowanych przez dział promocji plakatach, zachęcał kamiennogórzan do udziału w dzisiejszej sesji. Jak można się domyślać, obecność licznej grupy mieszkańców podczas obrad ma wywrzeć na radnych wrażenie, że głosując za pomysłem sternika znającego się nieźle na generowaniu długów, poprą „wolę ludu”.

Co zdecydują radni, będziemy śledzić za chwilę TUTAJ: https://www.youtube.com/watch?v=Lqx7zkbCgcI

Podczas poprzedniej sesji w środę 26 kwietnia rada nie zgodziła się na emisję pakietu obligacji o wartości 5,15 mln zł. Ilu podtrzyma dotychczasowe stanowisko, przekonamy się za kilka minut.

FOTO: sesja rady miasta 5 maja 2023 r./UM Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

20 − = 15