Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Grozili mundurowym

KAMIENNA GÓRA. Podczas weekendu majowego policja zatrzymała trzech agresywnych mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu, znieważali funkcjonariuszy i grozili im.

Policjanci, którzy w sobotę 1 maja zostali zadysponowani do interwencji na jednym z kamiennogórskich osiedli, po przyjeździe na miejsce zastali dwóch mężczyzn pijących alkohol na klatce schodowej. 50-latek i jego 40-letni kompan na widok policjantów wpadli w szał i skierowali w stronę policjantów potok wulgarnych wyzwisk. Obaj kamiennogórzanie zaczęli wygrażać policjantom, a jeden z nich rozbił butelkę i wymachiwał nią przed twarzą policjantki. Pijani mężczyźni próbowali też szarpać i kopać mundurowych. Obaj mieszkańcy trafili do aresztu  i po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. 50-latek już w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Obu mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego incydentu doszło następnego dnia. Około godz. 21.00 policjanci dostali zgłoszenie o libacji pod jednym ze sklepów w mieście. Grupa mężczyzn początkowo utrudniali mundurowym ich wylegitymowanie, a po chwili jeden z nich zaczął im ubliżać. 40-latek nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów i stawał się coraz bardziej agresywny. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnień i przyznał się do stawianych mu zarzutów. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że znajdował się pod wpływem alkoholu i stracił panowanie nad sobą. Jaką poniesie karę, zdecyduje sąd.

foto: ilustracyjne

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

18 − = 8