_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Jest nowy zastępca

POWIAT KAMIENNOGÓRSKI. Nadkom. Mariusz Rusiecki (na zdjęciu), były naczelnik wydziału kryminalnego, został nowym zastępcą komendanta policji w Kamiennej Górze, nadzorującym pion kryminalny.

W poniedziałek 24 stycznia komendant wojewódzki powołał na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta kamiennogórskiej policji nadkom. Mariusza Rusieckiego, dotychczasowego naczelnika wydziału kryminalnego.

Nadkom. Mariusz Rusiecki służbę w policji rozpoczął w 2004 roku. W 2007 roku został detektywem wydziału kryminalnego, a w 2010 specjalistą zespołu dochodzeniowo-śledczego. W marcu 2015 roku objął funkcje naczelnika wydziału kryminalnego. W międzyczasie ukończył szkołę oficerską w Szczytnie. Przez większość służby ściśle związany był z pionem kryminalnym, gdzie bezpośrednio nadzorował i kierował pracą wydziału.

Od wielu lat związany był z mundurem, od sierpnia 1998 roku do 2004 był funkcjonariuszem Służby Celnej na przejściu granicznym w Lubawce, gdzie również był wyróżniany i nagradzany. Prezentowana postawa zawodowa oraz osiągnięcia w służbie były również podstawą do wyróżnienia i odznaczenia brązową odznaką Zasłużony Policjant.

asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
KPP Kamienna Góra

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

× 4 = 32