_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

Jutro nowy nr ID

Od czwartku – 14 września – w sprzedaży nowy nr ID. W wydaniu m.in.:

Koniec interny? s. 3
W najbliższą niedzielę nie ma obsady dyżurowej na oddziale wewnętrznym kamiennogórskiego szpitala – alarmują jego pracownicy. Nie ma tam nadal także ordynatora ani kierownika oddziału. – Pani prezes od lipca miała przyprowadzić lekarz. Na razie udało jej się kilku „wyprowadzić”, bo złożyli wypowiedzenia – kpią pracownicy PCZ w Kamiennej Górze.
Starosta uważa tymczasem, że nie należy traktować tej sytuacji jako nadzwyczajnej, bo problemy z brakiem lekarzy mają wszystkie szpitale w kraju.

Wygrał z burmistrz w pierwszej instancji s. 10
Były pracownik ratusza w Lubawce wygrał w sądzie z burmistrzynią. Sąd pierwszej instancji uznał, że doszło do dyskryminacji i nakazał zapłatę 10 000 zł na rzecz poszkodowanego. Wyrok jest nieprawomocny.

Zostali bez autobusu s. 13
Młoda mieszkanka Ciechanowic od 1 września nie ma czym dojechać do szkoły w Kamiennej Górze. Prywatny przewoźnik zrezygnował z kursów, a PKS Kamienna Góra zapewnia tylko szkolny do Marciszowa. Ze wsi nie ma jak się wydostać.

Zgodzili się na obligacje s. 5
Techniką żabich skoków – od emisji jednego pakietu obligacji, do drugiego – dotarliśmy do połowy września. Rada wciąż z mizerną wiedzą o długach miasta, bo opracowanie, które dostała od wydziału finansowego, trudno uznać za wyczerpujące temat. Kierując się zasadą głoszoną w ratuszu: „nie ma faktur, nie ma zobowiązań wymagalnych”, czekamy chwili, w której te faktury nadejdą. Co wtedy? Mamy już na to przećwiczone rozwiązanie: wyemitujemy kolejne obligacje. A co dalej? Zdaje się, pomartwią się o to już inni.

75 lat Dofama Thies s. 20
Inwestycje za blisko 5 000 000 zł tylko w 2023 roku, nowe maszyny, rozbudowa instalacji fotowoltaicznej i plany na rozbudowę zakładu – tak prezentuje się dziś kamiennogórska firma z tradycjami – Dofama Thies. Przedsiębiorstwo obchodzi w tym roku 75. urodziny, a jego właściciel – Firma Thies w Niemczech – 131.

W ID jak zawsze wiele innych ciekawych tekstów. Czekają na Was wydarzenia sportowe, a także horoskop na cały tydzień.
Dziękujemy, że jesteście z nami!

Warto czytać niezależną prasę.
Red.

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

6 × = 42