_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra

Kiedy wróci czeski pociąg?

LUBAWKA/REGION. Regionalista i miłośnik kolei Maciej Mikołajczak walczy o wznowienie kursów czeskiego pociągu na trasie Sędzisław-Lubawka-Kralovec. Wystosował on w tej sprawie wniosek do premiera Mateusza Morawieckiego.

Po stronie czeskiej jest już zgoda na wznowienie transgranicznych połączeń kolejowych, o czym poinformowała w ostatnich dniach spółka GW Train Regio. Czeski przewoźnik w ramach umowy z Kolejami Dolnośląskimi obsługuje kursy na trasie Sędzisław-Kralovec. W związku z zamknięciem granic, po stronie polskiej nadal są one zawieszone. O odstępstwo w tej sprawie wnioskuje do premiera Maciej Mikołajczak. Regionalista przekonuje w swoim piśmie, że połączenia te służą przede wszystkim mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego. Proponuje też, by umożliwić czeskiemu przewoźnikowi przekraczanie granicy, natomiast przewozy pasażerskie byłyby realizowane tylko na terenie Polski do granicy w Lubawce.
– Wprowadzone w połowie marca bieżącego roku zawieszenie ruchu kolejowego na tej trasie spowodowało, że obecnie kursują tutaj tylko autobusy zastępcze, które zapewniają znacznie mniej miejsc siedzących dla pasażerów, oferują dużo mniejszą przestrzeń dla podróżnych i tym samym są zdecydowanie mniej bezpieczne od pociągów – argumentuje Maciej Mikołajczak.

Więcej aktualności z powiatu w nowym numerze ID – już w kioskach.

foto: archiwum ID

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

88 − = 87