Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne,  Sport

KPN zaprasza na imprezy

KARKONOSZE. Zapraszamy do Szklarskiej Poręby na dzień z nietoperzami! W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej przyjrzymy się bliżej tym fascynującym zwierzętom. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy, ale także szkolenie  przy budowie budek lęgowych. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy zainteresowanych do KCEE w Szklarskiej Porębie na ul. Okrzei 28. Startujemy w sobotę, 27 maja o godz. 10.00.

31 maja od godziny 9.00, wspólnie z kolegami z KRNAP, będziemy instalować na Śnieżce oraz na Równi pod Śnieżką siatki ochronne. Co chronimy – oczywiście, że jej wysokość murawy! To  jedne z najdzielniejszych zbiorowisk roślinnych w strefie subalpejskiej Karkonoszy.
Chcemy, aby przetrwały! Chronimy je przed nieodpowiedzialnymi turystami, którzy niestety traktują te cenne zbiorowiska jak miejskie trawniki. Murawy potrzebują oddechu, nie powinny być deptane czy też narażone na ugniatanie kocykiem 🙂 Podziwiajmy je ze szlaku, cieszmy się pięknem sasanek alpejskich, wrzośców i innych unikatowych gatunków roślin, które w trzykrotnie krótszym czasie (ok. 70 dni) muszą urosnąć, zakwitnąć, zostać zapylone, wydać nasiona i przetrwać – do następnego roku.
Turysto – pozostaw swoje ślady tylko na szlaku – uszanuj piękno unikatowej flory muraw wysokogórskich w Karkonoszach.
Zapraszamy na wycieczkę rowerową MTB. Start w Michałowicach 3 czerwca o godzinie 10:00. Trasa jest łatwa, jej trudność szacujemy na 4/10. https://kpnmab.pl/w-sobote-0306-zapraszamy-na-rowerowa-wyprawe-mtb-2105/n
Zespół KPN

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

54 + = 60