_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Łącznik przez remizę?

KAMIENNA GÓRA/GMINA WIEJSKA. Burmistrz Janusz Chodasewicz nadal stara się o budowę łącznika drogi wojewódzkiej 367 z węzłem S3 w Ptaszkowie. Według nowej propozycji zarządu województwa, miałby on przebiegać… w miejscu zaplanowanej przez gminę wiejską inwestycji.

O nowej koncepcji przebiegu łącznika burmistrz Kamiennej Góry wspomniał podczas środowej sesji (25 listopada), mówiąc, że nie uzyskała ona akceptacji władz gminy wiejskiej. Jak poinformował nas wójt Patryk Straus, propozycja przedstawiona przez urząd marszałkowski jest dla gminy nie do przyjęcia. Łącznik, omijający Kamienną Górę, miałby przebiegać dokładnie w miejscu planowanej przez gminę budowy remizy połączonej ze świetlicą wiejską.

–  Poinformowałem o tym wicemarszałka pisemnie – mówi wójt Patryk Straus. – Marszałek mógł tego nie wiedzieć, ponieważ inwestycja jest na etapie projektowania, ale dziwię się, że nikt z gminą tych koncepcji nie konsultuje.

Ponadto, zjazd z drogi wojewódzkiej nr 367 ponownie został poprowadzony został przez działki w Ptaszkowie, na których trwa budowa domów.

–  Ta koncepcja została już przez gminę i mieszkańców odrzucona w ubiegłym roku. Zaproponowaliśmy wówczas jedyny akceptowalny społecznie wariant z odsunięciem od zabudowy i ponownie przypomniałem o tym panu marszałkowi – dodaje wójt.

W przyszłym tygodniu wójt Straus i burmistrz Chodasewicz mają spotkać się w tej sprawie.

Więcej w czwartek w ID.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

− 1 = 5