Aktualności,  Kamienna Góra

Na placu zabaw o inwestycjach

KMIENNA GÓRA. W poniedziałek 19 lipca burmistrz oficjalnie otworzył nowo wyposażony plac zabaw przy ulicy Piastowskiej. Z nowych sprzętów przez weekend korzystali już najmłodsi mieszkańcy miasta. 

Za około 170.000 zł miastu udało się bogato wyposażyć plac zabaw w całkowicie nowe konstrukcje. Poprzednie były już mocno zużyte i domagały się wymiany. Tuż przy placu zabaw stanęło też kilka zupełnie nowych elementów siłowni zewnętrznej dla tych, którzy lubią poćwiczyć na świeżym powietrzu. Nowe miejsce zabaw przypadło do gustu małym kamiennogórzanom. W weekend plac był oblegany. W poniedziałek dzieci obecne na nowym placu zabaw dostały od burmistrza koszulki, smycze oraz cukierki.

W czasie poniedziałkowej konferencji na Piastowskiej burmistrz wymienił trwające w tej chwili inwestycje w mieście. Wśród nich: schody na Górze Parkowej, skrót z Księcia Bolka na zalew, remont Sportowej, modernizację hali sportowej przy „jedynce”, remont ulicy PJP II i podwórka przy Waryńskiego.

W przygotowaniu jest przetarg na montaż dwóch miejskich toalet. Jedna z nich ma stanąć na zalewie, druga w okolicy rynku. Powinny one być gotowe do użytku do końca października.

Burmistrz mówił także o tych inwestycjach, do których samorząd się przygotowuje. W opracowaniu są dokumentacje na remonty ul. Lubawskiej i Leśnej. W tym tygodniu ma zostać podpisana umowa na dokumentację przebudowy dawnej „piątki”, w której miałyby się znaleźć w przyszłości pomieszczenia dla seniorów, przedszkola i żłobka.

W przygotowaniu są także przetargi na dokumentacje ulic: Nadrzecznej, Zielonej, Lipowej, Legnickiej, a także kładki na Wiejskiej.

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

12 − = 11