Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Pierwsza taka inwestycja od lat. Ruszyła sprzedaż mieszkań

KAMIENNA GÓRA. W mieście ruszyła budowa nowych mieszkań w centrum miasta. Wykonawcą inwestycji jest Vitaro Sp. z o.o.

Osiedle powstanie przy ulicy Staszica w Kamiennej Górze. Jest dobrze usytuowane i skomunikowane, a wokół nie brakuje zielonych, rekreacyjnych terenów i najważniejszych punktów usługowych. To pierwsza taka inwestycja w mieście od lat. W pierwszym etapie powstanie aż 35 mieszkań.

Mają pierwszych nabywców

Nasza inwestycja powstaje w centrum miasta. Wszystkie punkty istotne dla mieszkańców są w odległości 10 min. spacerem: szkoły, sklepy, punkty medyczne czy urzędy. W pierwszym etapie powstanie 35 mieszkań w większości dwupokojowych. Zainteresowanie naszą inwestycją jest duże. Obecnie mamy sprzedanych i zarezerwowanych 40 proc. lokali mieszkalnych. Naszymi klientami są nie tylko mieszkańcy Kamiennej Góry. Położenie miasta w pobliżu tras turystycznych pieszych i rowerowych, narciarstwa biegowego i zjazdowego przyciągnęło też osoby, które przyjeżdżają do Kamiennej Góry w celach wypoczynkowych. Zapraszamy zainteresowanych do naszego biura sprzedaży w Kamiennej Górze – mówi Beata Kraśnicka, właścicielka biura nieruchomości i sprzedaży apartamentów Piąty Wymiar.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji balkony, komórki lokatorskie i miejsca postojowe. Mieszkania na parterze będą miały również ogródki. W budynku powstaną mieszkania bez barier przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkie mieszkania zlokalizowane na parterze budynku powstają z myślą o osobach niepełnosprawnych i są dostosowane do ich potrzeb. Takie lokale muszą być w pełni komfortowe, dlatego inwestor stosuje odpowiednie udogodnienia – dodaje Beata Kraśnicka.

Będzie ekologicznie

Wykonawca zapowiada ekologiczne i postępowe rozwiązania – panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, energooszczędne oświetlenie, a także… ładowarki samochodów elektrycznych.

Planujemy produkcję energii elektrycznej i cieplnej na bazie pomp ciepła, fotowoltaiki i magazynu energii. Zamontujemy również dwie ładowarki do samochodów elektrycznych. Systemy te będą ze sobą współpracować. Będziemy produkować energię naprzemiennie w zależności od potrzeb budynku i mieszkańców. Planowana pompa ciepła będzie dawała również możliwość chłodzenia latem w trybie pasywnym. Dzięki takim urządzeniom „2w1” oszczędzamy energię, bo wykorzystujemy odwierty i niższą temperaturę gruntu. Będziemy mieć magazyn energii i w okresach, kiedy fotowoltaika nie pracuje w nocy, to magazyn będzie dostarczał energię potrzebną do działania pomp ciepła – mówi prezes zarządu Vitaro sp. z o.o. Wojciech Jędrzejczyk.

Szczegółowe informacje na temat powstającej inwestycji można uzyskać w biurze sprzedaży Piąty Wymiar w Kamiennej Górze przy ul. Świerkowej 16 oraz na stronie www.staszica.info.

TS

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

+ 36 = 42