_temat_dnia,  Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Podtopienia w powiecie

KAMIENNA GÓRA/MARCISZÓW/CZADRÓW. Padający nieprzerwanie od godziny 1:00 w nocy (1/2 maja) deszcz spowodował liczne podtopienia w wielu miejscowościach. Woda wdarła się na budowę węzłów S3 północ i południe. W gminie Marciszów wójt ogłosił alarm przeciwpowodziowy po tym, jak poziom Bobru przekroczył stan alarmowy (259 cm –przyp. red.). Około 16:00 wynosił on 270 cm!

Majówka w tym roku nie dopisała. Deszcz, który padał najpierw nieprzerwanie od nocy do południa, a potem po drobnych przerwach, do wieczora, spowodował znaczne poniesienie się stanu wód na rzekach w całym województwie. Około 13:00 w niedzielę 2 maja ogłoszono 3. stopień alertu hydrologicznego dla większości Dolnego Śląska.

W gminie Marciszów rzeki wylały na łąki i drogi, tradycyjnie zalewając przejazdy na ulicach: Spółdzielczej, Włókienniczej i Nadrzecznej w Marciszowie. W gotowości wciąż pozostają strażacy, bo deszcz nie przestaje padać.

Budowane węzły S3 północ i południe zostały zalane. Bardziej, jak się zdaje, ucierpiał ten w Ptaszkowie, który około 13:00 w niedzielę bardziej przypominał zalew, niż budowę drogi ekspresowej.

W Czadrowie Zadrna w kilku miejscach wystąpiła z brzegów, w wielu poziom wody zrównał się z drogami.

Zapraszamy do obejrzenia obszernych relacji wideo i fotograficznych na naszym Facebooku.
Więcej o tym w czwartek 6 maja w papierowym ID

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

58 − 50 =