Aktualności,  Kamienna Góra,  Regionalne

Poseł zachęcał do udziału w marszu 4 czerwca

KAMIENNA GÓRA/POWIAT. W swoim kamiennogórskim biurze poseł Piotr Borys zachęcał dziś (1 czerwca) do udziału w niedzielnym marszu wolności, który odbędzie się w Warszawie.

Podczas konferencji prasowej w Kamiennej Górze posłowi towarzyszyli Iwona Krawczyk, szefowa powiatowych struktur PO w powiecie kamiennogórskim oraz Sławomir Antoniewski. Wspólnie zapraszali na organizowany przez Platformę Obywatelską marsz, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca w Warszawie.

W rocznicę pierwszych po części wolnych wyborów do Sejmu i Senatu (4.06.1989 r. – przyp. red.) marsz ma zjednoczyć Polaków przeciwko poczynaniom obecnej władzy.

W niedzielę 4 czerwca z Kamiennej Góry wyjedzie autokar z 50 mieszkańcami, którzy chcą wziąć udział w warszawskim marszu. Wielu mieszkańców naszego powiatu zadeklarowało wyjazd do stolicy swoimi samochodami. Z województwa do Warszawy pojadą specjalne pociągi i ponad czterdzieści autokarów z manifestantami.

Jak podkreślał poseł Piotr Borys, marsz 4 czerwca jest wyrazem miłości do naszego kraju, demokracji i wolności, które symbolizuje znak niedzielnego wydarzenia – serce.

Poseł zapowiedział, że jeszcze w czerwcu działacze jego ugrupowania odwiedzą wszystkie powiaty Dolnego Śląska. W niektórych weźmie udział Donald Tusk.  Spotkania mają odbywać się od 19 do 22 czerwca.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Korzystając poniższego formularza możesz dodać komentarz.

62 − = 53